Węglowodany
a cukrzyca

Podstawy o węglowodanach, które pomogą Ci zrozumieć ich wpływ na glikemię.

Na kurs zapisało się już ponad 150 osób


bread, slices, organic-5671124.jpg

Czego się nauczysz?

 • Czym są węglowodany
 • Jak są podzielone węglowodany
 • Czym jest skrobia i skrobia oporna
 • O co chodzi z glikogenem
 • Po co nam błonnik i gdzie go znajdziemy
 • Jak czytać etykiety na produktach
 • Jak węglowodany wpływają na glikemię
 • Proste wskazówki co jeść z umiarem a co często

Co znajdziesz w kursie?

Znajdziesz tu 9 filmów trwających łącznie ponad godzinę. Każda lekcja zawiera 1 film dzięki czemu możesz uczyć się w wolnym czasie np. codziennie 1 lekcja po kilka minut lub możesz przerobić od razu cały kurs. Aby ułatwić Ci zapamiętywanie materiału przygotowałam kilka prostych quizów. Pierwszy jest na samym początku kursu, pomoże Ci on określić ile już wiesz o węglowodanach.

Jeśli zechcesz po ukończeniu kursu otrzymać certyfikat, napisz do mnie na maila (noemi@cukrzyca.net) – prześlę Ci certyfikat do wydruku w formie PDF. Wersję papierową wysyłam za dopłatą 20 zł.

Kurs Instruktor

mgr Noemi Lipnicka-Krzciuk mgr Noemi Lipnicka-Krzciuk Autor

Pomagam osobom z cukrzycą unormować cukier odpowiednim jedzeniem i edukacją cukrzycową od podstaw. Jestem mgr dietetyki i biotechnologii medycznej, oba kierunki ukończyłam na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Zajmuję się edukacją cukrzycową, pracuję z osobami chorymi na cukrzycę typu 1, typy 2 i cukrzycę ciążową. Wspieram także rodziny osób chorych na cukrzycę, dzięki czemu łatwiej jest im pomagać swoim bliskim. Prowadzę szkolenia z zakresu edukacji cukrzycowej i zdrowego odżywiania. Prowadzę poradnię dietetyczną Edukator cukrzycowy gdzie edukuje o cukrzycy. Zgromadziłam liczną społeczność na facebooku, około 8,5 tysiąca osób na fanpagu Edukatora cukrzycowego i 8 tysięcy osób na grupie Dieta cukrzyka – dietetyk Noemi.

Jak wejść do kursu?

Zapisz się na kurs zakładając konto. Potem przejdź do panelu użytkownika (kokpitu), który znajduje się w górnym prawym rogu strony. Tam znajdziesz swój panel (kokpit) oraz dostęp do kursów na które się zapisałaś.

Sylabus kursu

Jakie problemy rozwiązuje ten kurs?


Problem 1 – Gdy masz ograniczyć w diecie węglowodany ale w sumie to nie wiesz czym one są i gdzie się znajdują?

Nauczysz się w jakich grupach produktów spożywczych jest najwięcej węglowodanów i w jakiej formie. Ułatwi Ci to ich ograniczenie i oparcie swojego sposobu odżywiania na zdrowszych węglowodanach.

Problem 2 – Chcesz zadbać o swój poziom glukozy we krwi ale nie wiesz jak konkretne rodzaje węglowodanów wpływają na glikemię

Dowiesz jakie grupy węglowodanów jak wpływają na glikemię. Ułatwi Ci to wybory odpowiedniejszego jedzenia dla Ciebie.

Problem 3 – Nie wiesz jak sprawdzić etykiety produktów by wybrać ten odpowiedniejszy dla siebie pod względem zawartości węglowodanów

Dowiesz się jak czytać etykiety produktów spożywczych by móc lepiej planować swoje posiłki.

Problem 4 – Słyszałaś o skrobi opornej ale jeszcze nie wiesz jak ją wykorzystać w swojej kuchni

Znajdziesz proste wskazówki jak uzyskać skrobię oporną i jakie rodzaje dań będą mieć jej najwięcej.

Certyfikat ukończenia kursu

Gdy ukończysz wszystkie lekcje i quizy możesz otrzymać certyfikat ukończenia kursu według wzoru ale ze swoim imieniem i nazwiskiem 🙂

Certyfikat ukończenia kursu Węglowodany a cukrzyca Centrum edukacyjne Edukatora Cukrzycowego dietetyk Noemi

Opinia p. Marty B.

Bardzo interesujące informacje oraz kursy. Dla dietetyków, diabetyków i ich bliskich. Polecam!

Często zadawane pytania

Przerobienie kursu zajmie ci około półtora godziny razem z quizami.

Tak, kurs jest całkowicie bezpłatny

Po ukończeniu kursu (obejrzeniu wszystkich lekcji, zrobieniu quizów) jeśli chcesz możesz otrzymać certyfikat kursu w pliku PDF, wystarczy, że napiszesz do mnie maila na adres noemi@cukrzyca.net. Jeśli chcesz otrzymać papierową wersję należy zapłacić 20 zł (dane do przelewu podam Ci mailem), ta kwota obejmuje papierowy certyfikat i jego przesyłkę pocztą na wskazany adres w Polsce.

Dostęp do kursu masz dożywotni.

Napisz do mnie maila z opisem problemu lub pytaniem na adres noemi@cukrzyca.net

Nauka przez internet może być przyjemna i przydatna

Kursy internetowe inaczej kursy online umożliwiają naukę z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie. Dlatego to Ty decydujesz kiedy się uczysz i ile czasu poświęcaj na lekcję.

Jest kilka sposobów uczenia się z kursu online:

 • oglądasz codziennie 1 lekcje i robisz notatkę z najważniejszymi informacjami. Zajmie ci to kilka – kilkanaście minut dziennie, kurs skończysz w 9 dni.
 • oglądasz codziennie 1 sekcję, która zawiera kilka lekcji. Zajmie Ci to kilkanaście minut dziennie, kurs skończysz w 4 dni.
 • oglądasz cały kurs, robiąc przy tym notatki i wypełniasz wszystkie quizy. Całość zajmie ci około półtora godziny a kurs skończysz tylko w 1 dzień.

Wybierz swój sposób uczenia się i zacznij już dziś